Uzun Süreli İlişkinizin Kötüye Gittiğini Gösteren 10 Durum


Uzun Süreli İlişkinizin Kötüye Gittiğini Gösteren 10 Durum

Uzun süreli ilişkilerin her zaman ilk günlerde olduğu gibi kalması ne yazık ki zordur.  Flört dönemindeki duygusal ve derin hisler yerini rutine bağlayarak zamanla yok olma noktasına gelebilir. Peki uzun yıllar süren bir ilişkinin bitme noktasına geldiğini nasıl anlarız? Sizler için hazırladığımız bu yazımızda ilişkinizin kötüye gittiğini anlamanız için birkaç madde sıraladık.

Bakalım Uzun Süreli İlişkinizin Kötüye Gittiğini Gösteren 10 Durum neymiş

Uzun Süreli İlişkinizin Kötüye Gittiğini Gösteren 10 Durum
1) Telefonunu elinize almanız dahi onu sinirlendirir

İnsanlar kişisel eşyalarını genelde kimseyle paylaşmak isteyebilirler. Bu onları rahatsız edebilir. Fakat partnerinizin telefonuna ya da herhangi bir özel eşyasına dokunduğunuzda eşiniz tepkisi çok güçlü ve negatifse sizden bir şeyler sakladığını düşünmeye başlayabilirsiniz.

 

2) İşte çok fazla zaman harcamaya başlar

Geç saate kadar çalıştığını söyleyen herkes yalan söylüyor diyemeyiz elbette. Gerçekten geç saatlere kadar çalışıyor olabilir fakat bazıları eşlerini görme isteksizliğinden dolayı böyle bir şey ortaya atabilirler. Cevabı sakin bir tartışma içinde aramalısınız. Bir zamanlar işten sonra yemek yemeye eve birlikte giderken bir anda bunun sona ermesi pekte normal bir durum değil elbette.

3) Sizi kıskanmamaya başlar

Kıskanılmak özellikle ilişkinin ilk zamanlarında çok iyi hissettirir çünkü bu sevildiğinizin kanıtıdır. Ancak yıllar sonra eşiniz hiçbir yerde kıskanmamaya başlarsa tehlike çanları çalmaya başlamış demektir.

 

4) Aşırı ilgi rahatsız etmeye başlar

Sevdiklerimiz tarafından sevilmek ve ilgi görmek her zaman güzel duygular hissettirir. Daha güçlü ve daha mutlu olmamızı sağlar. Eşinizin üstüne titriyorsanız ve bu onu sıkıyorsa orada bir sorun var demektir.

 

5) Eskisi kadar yakın olmanızı istemez

Uyumlu bir ilişki için samimi bir hayat önemlidir. Başlangıçta eşler arasında çok fazla tutku varsa bu zamanla azalabilir hatta kaybolabilir. Samimiyet yokluğu endişe verici bir durumdur. İlişkinizi kurtarmak için onunla konuşun. Kalbinde ve zihninde ne var anlamaya çalışın.

6) İkinizin paylaşacağı ortak gelecek hayalleriyle artık pek ilgilenmez

Eşler ilişkinin ilk yıllarında geleceğe yönelik planlarını tartışmak ister. Nerede yaşayacakları, nereye gidecekleri, nasıl bir evlilik yapacakları, ne tür bir evcil hayvan alacakları vesaire.. Eşlerden biri artık ortak yaşamınızla ilgili planlara dahil olmuyorsa sorunu bulmaya çalışın.

 

7) Sebepsizce birçok hediye almaya başlar

Herkes hediye almayı sever. Özellikle kadınlar hediye aldıklarında gerçek bir tanrıça gibi hissederler. Fakat bu hediye alma durumunu partneriniz çok sık ve sebepsiz yapmaya başladıysa orada üstünü örtmeye çalıştığı bir şeyler aramaya başlayabilirsiniz.

 

8) Tepkileri her zamankinden daha keskindir

Hayatımızda çok zor durumlar olabilir. Hepimiz gündelik hayatta çok fazla strese ve zorlamaya maruz kalabiliyoruz ve öfkeli davranabiliyoruz. Fakat partnerinizin bu durumu her zamankinden çok çok daha fazla ve sık olmaya başladıysa. Konuşmanız gereken şeyler var demektir.

9) Ciddi bir konuşmada konuyu değiştirmeye başlar

İşten hemen sonra ya da yatmadan önce ciddi bir şey konuşmak için güzel bir zaman değildir. Fakat partneriniz konuşmak için uygun bir zamanda dahi konuşmayı reddediyorsa belkide ciddi konuları konuşmamaya çalışıyor olabilir. Bu da ilişkinizin geleceğinden endişe duymanız için geçerli bir sebep.

 

10) Ailesiyle ve arkadaşlarıyla tanıştırmayı erteler

Uzun zamandır çıkıyorsunuz ve partneriniz sizi hiçbir arkadaşıyla ve ailesiyle tanıştırmıyor sürekli bahanelerle erteliyor ise belkide yeterince ciddi değildir ve onun kalbinde sandığınız kadar önemli bir yerde değilsinizdir.

 

Kadınların Erkeklerden Beklediği 5 Şey adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
2
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
6
Üzücü
Efsane Efsane
1
Efsane
Komik Komik
1
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
2
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
1
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
8
Sevdim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.