Whatsapp Karanlık Mod nedir?


Whatsapp Karanlık Mod nedir?

Whatsapp sonunda uzun zamandır beklenen özelliği getirme kararı aldı. Peki Whatsapp Karanlık Mod nedir? Daha önce karanlık mod nerelerde vardı? Neden bu kadar süre bekledikten sonra karşımıza geldi? Bütün soruların cevabı yazımızda.

Günümüzde hemen hemen herkes tarafından kullanılan Whtsapp’ın getirdiği karanlık mod nedir? Gece modu bizlere ne gibi özellik sunacak? Her alanda kendini geliştiren teknoloji, bu sefer whatsapp üzerinde bizlere yenilik getireceği düşünülen karanlık modun android ve İOS platformları üzerindeki çalışmaları ne zaman sonuç verecek?

Whatsapp Karanlık Mod Nedir?

Daha önce eğer kullandıysanız YouTube üzerinde de bu mod kullanılmaktaydı. Giriş yapmış olduğunuz alandan gece modunu aktifleştirdiğinizde arka planın dark modunda yani karanlık modda olduğunu fark etmişsinizdir. Bu bazı kullanıcıların hoşuna gitmiş ve geri bildirimi oldukça pozitif olmuştur. Şimdilerde ise aynı durumun whatsapp için olanı beklenilmektedir.

Whatsapp Karanlık Modu Kullanıcılar Neden Tercih Ediyor?

Karanlık mod diye adlandırdığımız olay arka planın koyu siyah bir platforma dönüşmesi olayıdır. Tabi bu durum kişinin isteği doğrultusunda olabilecek ve kişi dilediği zaman eski haline uygulamayı alabilecektir. Ancak karanlık mod dediğimiz olay neden kullanıcıların ilgisini çekmektedir? Bunun cevabı gayet basittir. Hatta YouTube üzerinde de aynı durum söz konusudur. Çünkü Kullanıcılara göre telefonun bu uygulamalarını karanlık bir ortamda kullandığınız zaman arka planın parlaklığının gözünüzün almasına engel olacak ve gözünüzün daha az yorulmasını sağlayacaksınız. Aynı olayı siyah ekranda beyaz yazan yazıları okumak gibi düşünebilirsiniz. Bu sayede sadece beyaz yazılan yazılara odaklanacağınız için arka planın parlaklığı ile kendinizi yormuş olmayacaksınız. Bu nedenle de hem uygulamanın daha net görünmesine hem de kullanım kolaylığını elde edeceksiniz.

Karanlık Modu Etkinleştirebilmek İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Telefonunuzda ayarlar menüsüne girip sırayla aşağıdaki gibi seçeneklere tıklayarak istediğiniz moda geçebilmeniz mümkün olacaktır.

Ayarlar > Genel > Erişebilirlik > Ekran Kolaylıkları > Renkleri Tersine Çevir > Akıllı Tersine Çevir

Şeklinde yol izlediğinizde whatsapp uygulamanızdaki dark modu aktif hale getirebilirsiniz. Bunu denedikten sonra eğer ki yeni durumdan memnun kalmazsanız, yine yukarıdaki işlem sırasını takip ederek eski moduna uygulamanızı kolaylıkla çevirebilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
1
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.