WhatsApp’ta Mesaj Silme Süresi Ne Kadar ?


WhatsApp’ta mesaj silme süresi kaç dakikadır?

Son zamanlarda geliştirilen en büyük uygulamalardan bir tanesi olan WhatsApp’ta mesaj silme süresi kaç dakikadır? Oldu bir anda yanlış yazdınız ya da yanlış kişiye mesaj yolladınız. Bunun için ne yapabilirsiniz? Karşı taraf ile boş muhabbete girmemeniz için kısa bir zamanınız var. Bunu iyi değerlendirin.

Aslında mesaj silme her zaman vardı ama ikili kişiler arasında her ne kadar sorun yaratmasa da grup konuşmalarında bazen yanlış gönderiler ve paylaşımlar başa problem açabiliyordu. Hele ki birden fazla kişi ile aynı anda konuşuyorsanız yani farklı gruplar halinde de olsa bir gönderi paylaşmak istediğinizde hepimizin başına geldiği gibi yanlış kişi ya da gruplara bu gönderiler gidebiliyordu. Hatta bunun için pek çok kere mahcup olduğumuz bile olmuştur. Yapacak bir şeyin de olmaması o günün hüsranlığı ile sonuçlanmaktaydı. Ama mesaj silme yeteneği ile artık bu durum ile baş edebileceksiniz. Sadece yanlış yaptığınız bir durumu çabuk fark etmeniz gerekecek. Süreyi geçirdiğiniz anda mesaj silme hakkınız kayıp olacak.

WhatsApp Mesaj Silme Nasıl Olur?

WhatsApp sohbet gruplarınızdan birine giriş yaptığınızda kendi mesajınızın üzerine basılı tutun. Ardından mesajınız seçildiğinde seçeneklerden sil tuşuna basın. Karşınıza nasıl silmek istediğiniz sorulacak. Yani sadece kendinizden mi yoksa genel olarak mesajın herkes tarafından silinmesi mi diye soru olacak. Burada hangisini istiyorsanız seçebileceksiniz. İsterseniz herkesten sil butonuna tıklayın. Böylece size tanınan süre içerisinde bu işlemi gerçekleştirirseniz, yazdığınız mesajı sizi gören herkesten silmiş olacaksınız.

Yalnız şöyle bir durum var ki, mesajınızı sildiğinizde sanki hiç yazılmamış gibi durmayacak. Yani sizin sildiğiniz mesaj karşı taraftaki herkese ‘’bu mesaj silinmiştir’’ tarzında bir yazı gösterecek. Sizin yazdığınız yanlış yazı gösterilmese de silinen bir durumu karşı taraf fark edebilecek.

WhatsApp Mesaj Silme Süresi Kaç Dakika?

Sizin yanlışlıkla paylaşmış olduğunuz yazıların görsellerin belli bir süre ile geri alınabilirliği bulunur. Bu süre ise 7 dakika olarak belirlenmiştir. Neden 7 diye sormayın ben de bilmiyorum. Ancak bu süre içerisinde karşı taraf mesajınızı okusun ya da okumasın fark etmez. Süreyi geçirmediğiniz sürece mesajlarınız herkesten silinir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.