Yabancı Dizi : Altered Carbon Dizisini İzlemek İçin 6 Neden

Dikkat çekici bir Bilim Kurgu dizisi olan Altered Carbon izlemek gerçekten bir keyif. Her an ne olacağını merak ettiğiniz ters köşe senaryosuyla en iyi dizilerden biri olmaya namzet.Yeni başlayan diziler arasında yer alan Altered Carbon Dizisi ütopik bir evreni anlatan bir dizi olarak karşımıza çıkıyor ve eğer ölümsüzlük bulunsaydı ne olurdu sorusunun cevabını bulmaya çalışıyor. 2 Şubat 2018 ilk bölümünün yayınlanma tarihi ve reyting oranları da yüksek olduğu için dizinin tek sezonluk olmayacağını göstermektedir. 2018 en iyi dizilerinden biri olmaya aday bu dizi hakkında bilmeniz gereken ayrıntıları ve neden izlemeniz gerektiğini sizlere bu yazımızda aktardık.

2018-en-iyi-diziler-altered-carbon-dizisi-maddelik-2

1- Dizi Kamera Arkası ve Önünde Olan Kadrosu İle Muhteşem Performansının Olması

Netflix kanalında yayınlanmaya başlayan dizinin yaratıcısı LaetaKalogridis, yapımcıları ise LeataKalogridis, Brian Nelson. Güçlü oyuncu kadrosu ise JoelKinnaman (TakeshiKovacs), Martha Higerada (Kristin Ortega), James Purefoy (LaurensBancroft), ReneeEliseGolsberry (QuellicristFalconer) olarak sayılabilir u ana karakterlerin yanında yan karakterlerin de performanslarının çok başarılı olması ile dizi izlenmeye değer olmaktadır.

2018-en-iyi-diziler-altered-carbon-dizisi-maddelik-6

2- Dizinin Büyüleyici Atmosferi

Ütopik bir evrende ve büyüleyici bir atmosferde geçen AlteredCarbon dizisi insanın hayal gücünün sınırlarını zorlamaktadır. Dizide olayların geçtiği yerler ve oyuncuların kostümleri de oldukça etkileyicidir.

2018-en-iyi-diziler-altered-carbon-dizisi-maddelik-9

3- Dizi Bilim Kurgu Severleri Ekran Başına Kilitliyor

Bilim kurgu ve fantastik bir dizi olarak değerlendirilebilecek AlteredCarbon ölümsüzlük bulunsaydı nasıl bir sonucu olurdu sorusunun cevabını izleyiciler için veriyor. Dizide gelecekte insanın beyinde ki bütün verilerin bir diske aktarılması sonunda bu diskin var olduğu sürece beden ölse de arklı bir bedende hayat bulan insanların hayatını ve yaşadıkları maceraları anlatmaktadır. Dizide insanlar farklı gezegenlere de yaşamaya başlamış ve her zaman olduğu gibi ölümsüzlük de aslında parası olan zengin insanlar için kolay ve ulaşılabilir bir şey.

2018-en-iyi-diziler-altered-carbon-dizisi-maddelik-8

4- Dizinin Yüksek Bütçesi İzleyiciye Sınırsız Heyecan ve Müthiş Bir Kurgu Sunuyor

Dizi tasarlanırken ve çekimleri yapılırken çok büyük bir bütçe kullanılmıştır. Söylentilere göre Game of Thrones dizisinin üç sezonluk bütçesi kadar bir bütçe ile hazırlanmış. Hazırlanan ütopik evren için harcanan bu dizi heyecan ve macera dolu bir dizi izlemek isteyen kişilerin beklentilerini tam olarak karşılamaktadır.

2018-en-iyi-diziler-altered-carbon-dizisi-maddelik-3

5- Dizinin İlk Andan İtibaren Başlayan Heyecan Dolu Sahneleri

Dizide ölümsüzlüğe sahip olmanın bedeli ve zengin insanları sahip oldukları bu ölümsüzlük ile birlikte yaşadıkları kişilik değişiklikleri müthiş bir heyecan ve kurgu içinde anlatılmaktadır.

018-en-iyi-diziler-altered-carbon-dizisi-maddelik-5

6- Dizinin Özgün Senaryosunun Olması

Altered Carbon dizisinde zengin ve ölümsüzlüğe kavuşmuş olan kişiler meth denilen bulutların üzerinde olan sakin bir hayatın olduğu bir yerde yaşamaktadırlar ama bu düzene bir asker başkaldırır ve olaylar başlar.

Bilim kurgu dizileri seven kişilerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir dizi ve insanların ölümsüzlüğe gerçekten sahip olmalarının doğru olup olmayacağını sorgulamaktadır. Dizi bol aksiyon sahnelerinin yanında cinsel içerik de barındırmakta ve izleyicinin diziyi soluksuz izlemesini sağlamaktadır.

 

 Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.