Yabancı Dizi : Black Mirror Dizisini İzlemek İçin 7 Dayanılmaz Sebep

Bazı diziler her bölümü ile bir film tadında izlenebilmekte. Black Mirror dizisi de her bölümü ayrı bir baş yapıt niteliğinde.


2018 en iyi dizi olma adaylarından biri olan Black Mirror dizisi 2011 yılından bu yana izleyicilerin nefeslerini keserek izledikleri bir dizi olarak yayın hayatına devam etmektedir. İnsanlığın geleceğinin karanlık olacağını düşünen ve bu karanlık geleceği tasvir eden bir dizi olan Black Mirror her bölümünü ayrı bir film tadında sizlere sunmaktadır. Bu muhteşem diziyi izlemeniz gerektiği hakkında ipuçlarını bu yazımızda bulacaksınız.

2018-en-iyi-diziler-black-mirror-inceleme-maddelik-3
1- Dizinin Olağanüstü Kurgusu İnsanı İçine Çekiyor

Dünyanın bugün ki düzeni ve insanların yaşam tarzları göz önüne alınarak gelecekte yaşanabilecek karanlık olayların anlatıldığı dizi ilk andan itibaren insanı kendine bağlıyor. İnsan her bölümü izlediğinde kendisini sorgulama ihtiyacı hissediyor.

2018-en-iyi-diziler-black-mirror-inceleme-maddelik-4

2- Dizinin Yapımcı ve Oyuncu Ekibi Çok Güçlü

Channel4 de yayın hayatına başlayan diziyi Netfix izleyicileri için sunmaya başlamıştır. Charlie Brooker dizinin yaratıcısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Senaristleri ise Charlie Brooker, jesse Armstrong, WillBridges bu üç yetenekli insanın müthiş hayal güçleri ile yazdıkları senaryoyu hayata geçiren ana karakterler ise Hannah John Ka (Selma Telse), JonHamm ( Matt), HayleyAtwell ( Martha), Daniel Kaluuya (Bing) TobyKebbell ( Liam) bu oyuncuların hayat verdikleri karakterleri izlerken hayran kalacaksınız.

2018-en-iyi-diziler-black-mirror-inceleme-maddelik-6
3- Dizinin Her Bölümünde Farklı Korkularınız İle Yüzleşiyorsunuz

Dizinin her bölümünde bugün ki alışkanlıklar ve gelişmekte teknoloji konu alınarak bunların gelecekte alacakları şekiller ile birlikte insan hayatına etkisi ortaya koyulmaktadır.

2018-en-iyi-diziler-black-mirror-inceleme-maddelik-7

4- Dizide Macera ve Bilim Kurgu İle İzleyicinin İlgisini Canlı Tutuyor

Dizi kimi bölümlerinde aksiyonun hiç düşmemesi ile heyecan dolu anlar yaşatmanın yanında hiciv unsurları da içermektedir. Dizinin günümüz insanlarına da mesajları dikkat çekici

2018-en-iyi-diziler-black-mirror-inceleme-maddelik-2
5- Dizi Esrarengiz Bir Şekilde İzleyicinin Kendisini Sorgulamasını Sağlıyor

Şimdiye kadar gelecek hakkında hiç düşünmemiş insanlar bile Black Mirror dizisini izledikten sonra geleceği sorgulayacaklardır. Bu şekilde düşündüğünüzde gelecek olan bölümleri daha meraklı bir şekilde bekleyeceksiniz.

2018-en-iyi-diziler-black-mirror-inceleme-maddelik-5
6- Dizinin Özgün Bir İçeriği Bulunmakta

Tamamen özgün bir içeriğe sahip ve bu tarzda yapılan dizilerden oldukça farklı yapısı ile dikkat çekmekte Black Mirror. Dizinin macera, hiciv, drama, bilimkurgu alanında benzersiz bir yapım olmasının yanında içeriği aksiyon sahneleri de izleyicisini heyecanlandırmaktadır.

 

2018-en-iyi-diziler-black-mirror-inceleme-maddelik-1
7- Dizi İzleyicisinin Yeni Bölümleri Heyecan İle Beklemesini Sağlıyor                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Başrol oyuncularının başarılı performansları ile izlenen her bölümde yeni bir konu olması ve izleyiciyi düşünmeye sevk etmesi ile Black Mirror izleyicileri yeni bölümün konusunu merak etmekten kendilerini alamamaktadırlar.
Black Mirror Dizisini Neden İzlemelisiniz?

Bugün ki hayatınızdan memnunsunuz ya da değilsiniz peki gelecekte neler olacağını merak ediyor musunuz? Merak duygusunun çok güçlü olduğunu her insan bilir ve sizler de bu diziyi izleyerek gelecekte ki olabilecek karanlık olaylar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Reytinglerde her zaman üst sırada olan bu dizi sizi de içine çekecektir.

 

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.