Yabancı Dizi : Dark Dizisini İzlemek İçin 6 Neden

Bu dizide dört aile ve bunların üyelerinin iç içe geçmiş yaşamlarının üç farklı zaman dilimlerinde- ki karmaşık yaşamları konu alınıyor. Çocukların kaybolduğu bu kasabada bir de nükleer santralin var olması ile birlikte gizemli olaylar büyük bir gizem haline geliyor. 

İlk orijinal Netflix dizisi olan Dark Alman yapımıdır ve 1 Aralık 2017 tarihinde ilk bölümü ile de izleyicileri ile buluştu. Bilim kurgu ve gizem temalı dizi oldukça başarılı bir yapım olarak değerlendirmiş ve yüksek reyting oranları ile de merakla izlenmeye başlanmıştır. Dark dizisinin yapımcıları Baran BoOdar ve Jantje Friese’dir ve oldukça başarılı bir yapım ortaya koymuşlardır. Yeni bir dizi izlemek istiyorum diyen kişiler için Dark çok iyi bir seçenek ve sizlere bunun nedenini burada anlatmaya çalışacağız.

2018-en-iyi-netflix-yabancı-dizileri-dark-inceleme-maddelik-3

1- Dizinin Bilim Kurgu ve Gizemin Etkileyici Uyumunun Olması

Almanya’nın küçük bir kasabasında başlayan olaylar halkı şaşkınlığa uğratıyor çünkü suç oranının çok düşük olduğu bir yer burası. İki genç çocuk ortadan kayboluyor ve işte bu noktadan sonra da kasabada beklenmeyen ve anlaşılamayan olaylar yaşanmaya başlıyor.

2018-en-iyi-netflix-yabancı-dizileri-dark-inceleme-maddelik-2
2– Dizinin İlgi Çekici Kurgusunun Olması

Bu dizide dört aile ve bunların üyelerinin iç içe geçmiş yaşamlarının üç farklı zaman dilimlerinde- ki karmaşık yaşamları konu alınıyor. Çocukların kaybolduğu bu kasabada bir de nükleer santralin var olması ile birlikte gizemli olaylar büyük bir gizem haline geliyor.

2018-en-iyi-netflix-yabancı-dizileri-dark-inceleme-maddelik-8

3- Dizi Bilimde Ne Kadar İleri Gidilebilir ve Gidilmelidir Sorusunu İzleyiciye Sorduruyor

Bilim kurgu alanında oldukça başarılı olan bu dizi içine katılan gizem ile izleyiciyi etkisi altına alıyor. Zaman makinesi yapılabilir mi ya da yapılırsa ne olur sorularının cevabını araştıracaksınız. Bilim adına yapılan deneylerde ne kadar ileri gidilmelidir ve etik kavramını bu dizi sizler için soruyor ve işliyor.

2018-en-iyi-netflix-yabancı-dizileri-dark-inceleme-maddelik-6

4-Dizinin Oyuncularının Yüksek Performansının Olması

Dizinin oyuncu kadrosu aslında çok geniş ve her birinin performansı diğerini aratmayacak kadar yüksek. Bu oyunculardan bazılarının isimleri ise şöyle Louis Hoffman ( JonasKahnwald), MajaSchöne (HannahKahnwald), JördisTriebel (KatharinaNielsen), Mark Waschke (Noah), AndreasPietschmann (TheStranger).

2018-en-iyi-netflix-yabancı-dizileri-dark-inceleme-maddelik-7

5- Dizinin Hiç Düşmeyen Temposu

Dark dizisinde bilim kurgunun ve gizemin bir araya gelmesi ile birlikte her bölümde insanlara ayrı bir macera yaşatıyor. Dizide radyo aktif sızıntı,  tuhaf deneyler, zaman makinesi ve büyük bir dejavu döngüsü izleyicileri içine çekiyor ve düşmeyen temposu ile izleyicinin dikkatle izlediği bölümlerden oluşuyor.

2018-en-iyi-netflix-yabancı-dizileri-dark-inceleme-maddelik-5

6- Dizinin Atmosferinin Etkileyici Olması

Dark adının anlamı gibi karanlık bir dizi ve çok başarılı bir atmosfer oluşturularak izleyicilere bu karanlık atmosferde yaşanan gizem dolu olaylar muhteşem bir döngü ile sunuluyor.

2018-en-iyi-netflix-yabancı-dizileri-dark-inceleme-maddelik-4

Dark Dizisini Neden İzlemelisiniz?

Netflix dizileri arasında en çok izlenen diziler arasına şimdiden giren Dark dizisi yakaladığı yüksek reyting oranları ile yeni sezonda da izleyicileri ile buluşacak bu şimdiden anlaşılıyor. Dizide yaşanan gizem dolu olaylar bilim kurgu ile birleşince ortaya nefis bir dizi çıkıyor ve her bölüm heyecan ile bekleniyor.

 

 Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.