Yabancı Dizi : Godless Dizisini İzlemek İçin 5 Neden

Daha ilk anda başlayan kanlı sahneler ve yapılan katliamlar izleyici diziye bağımlı hale getirecek gibi. Godless dizisi Western severler için çok güzel bir seçenek.Godless dizisi 2017 yılının merakla beklenen yapımları arasındaydı ve ilk bölümü ile birlikte izleyicilerden tam not almayı başarmıştır. Western türünün en başarılı yapımları arasında olacağı ve yeni sezonlarda da hayranları ile buluşacağı şimdiden anlaşılıyor. 1884 yılının vahşi batısını gözler önüne seren bu dizi ile büyülü bir ortamda kendinizi bulacaksınız. Diziyi sizler için değerlendirdik ve neden izlenmesi gerektiği konusunu değerlendirdik.

2018-en-iyi-yabancı-diziler-godless-inceleme-1

1- Dizinin Senaryosunun Özgün Olması

Her ne kadar western konulu çok fazla dizi ve film yapılmış olsa da azılı bir haydut olan Godless Roy Goode’nin ve onu yakalamaya çalışan eski ortağı olan Frank Griffith’in hikayesi oldukça özgün bir şekilde anlatılmıştır. Bu senaryoda kadın karakterlerin ağırlığı ve kadın kovboylar da oldukça fazla yer almaktadır.

2018-en-iyi-yabancı-diziler-godless-inceleme-2

2-Dizinin Kamera Önü ve Arkasının Uyumunun Tam Olması

Scott Frank tarafından yapımcılığı üstlenilen Godless dizisinin senaryosu da Scott Frank tarafından yazılmış,  oyuncu kadrosunun performansının yüksek olması ile izleyiciye gerçek bir olay izleniyormuş hissini yaşatmaktadır. Dizide rol alan oyuncular ise RoyGoode (JackO’Connell), Frank Griffin (JeffDaniels),Alice Fletcher (Michelle Dockery), Bill McNue (ScootMcNairy) ve diğer oyuncular. Birlikte ortaya heyecan dolu bir dizi çıkartmışlar.

2018-en-iyi-yabancı-diziler-godless-inceleme-3

3- Dizinin Etkileyici Atmosferinin Olması

1884 yılında geçen Godless dizisi izleyiciye o yılların havasını etkileyici bir biçimde sunmaktadır. Vahşi batının atmosferinde geçen bu dizi de heyecan da hiç düşmemektedir. Dizide sadece kadınların olduğu bir kasaba ise oldukça güzel kadınlardan oluşmaktadır.

2018-en-iyi-yabancı-diziler-godless-inceleme-4

4-Dizinin Kurgusu İzleyiciyi İçine Çekiyor

Azılı bir haydut olan Roy ve onun eski ortağı yeni düşmanı olan Frank büyük bir kovalamaca yaşıyor ve ağır yaralanmış olan Roy eskiden yaşadığı kasabaya dönerek burada bir çiftliğe sığınır ve iyileşmeye çalışır. Bu sırada Frank ise onu ararken La Bella adında ki bir kasabaya gelir. Müthiş kurgusu ile beklendiğine değdiğini gösteren Godless ile zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

2018-en-iyi-yabancı-diziler-godless-inceleme-5

5- Dizinin Sürükleyici Olması

Daha ilk anda başlayan kanlı sahneler ve yapılan katliamlar izleyici de merak uyandırmaktadır. İzleyiciler bu katliamı yapanların haydutlar olduğunu ve onlara dur diyecek kişinin ise iyi bir karakter olacağını düşünürken bambaşka bir durum ile karşılaşacak ve hiç beklemediğiniz karakterler ile karşılaşarak kendinizi adeta olayların içinde bulacaksınız.

2018-en-iyi-yabancı-diziler-godless-inceleme

Godless Dizisini Neden İzlemelisiniz?

Klasik western dizilerinden farklı ve heyecan dolu bir yapım izlemek istiyorsanız Godless kaçırmamanız gereken bir dizi. Ana karakterler kadar yan karakterlerin de başarısı dizinin başarısını arttırmaktadır.  Kadınların yaşadığı kasaba oldukça ilgi çekici gelecektir. Netflix dizi yapmada çok başarılı olduğunu bu yapım ile de ortaya koyuyor. Kimse durduk yere kötü olmuyor mutlaka bir sebebi var diye düşünüyorsanız bu yapım size göre.Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.