Yabancı Dizi İnceleme : Legion Dizisini İzlemek İçin 6 Neden

2018 yılının en başarılı dizilerinden biri olmayı başaran Legion dizisi gerek oyuncu kadrosu gerek sıra dışı senaryosu ile seyirciyi adeta koltuğa bağlıyor. 

2018 en iyi yabancı dizilerinden biri olan Legion dizisi izleyicileri ile 8 Şubat 2017 tarihinde buluşmaya başlamış olan bir dizidir. FX kanalında iki sezondur yayınlanmakta olan Legion dizisi çarpıcı konusu ve müthiş kurgusu ile dikkatleri çekmeyi başarmaktadır. Psikolojik gerilim dizisi olarak X-Man hayranlarının çok beğendiği bir dizi olmuştur. Bu diziyi izlemenizi gerektiren özellikleri nedir diye sizler için araştırdık.

2018-yabancı-dizileri-legion-dizisi-maddelik-6

1- Dizi Güçlü Kadrosu İle İzleyicilerin İlgisini Çekmeyi Başarıyor

Dizinin yaratıcısı Noah Hawley dizi için güçlü bir kadro oluşturmuş oyuncu kadrosunu okuyunca siz de anlayacaksınız. Dan Stevens (Legion), Aubrey Plaza (LennyBusker), Jean Smart ( MelanieBird), Amber Midthunder.

2018-yabancı-dizileri-legion-dizisi-maddelik-7

2- Dizi Esrarengiz Olarak İzleyiciyi İçine Çekmekte

Çizgi roman uyarlaması olan Legion dizisi Başrol oyuncusunun muhteşem performansı ile psikolojik gerilimin tadını çıkartmanızı sağlamaktadır. Şizofren hastası olduğu için tedavi gören David belki de hasta olmadığını düşünmeye başlamasına neden olan olaylar yaşamaya başlar.

2018-yabancı-dizileri-legion-dizisi-maddelik-2

3- Dizinin Çıkış Noktası İlgi Çekici

David Haller bir şizofren hastası ve hayatının büyük bölümü akıl hastanelerinde geçmiş bir mutant olarak karşımıza çıkmaktadır. Olaylar hastanede tanıştığı Syd isminde ki kız ile birlikte ilginç bir hal almaktadır. Çok güçlü bir telepati yeteneğinin olduğunu anlıyor ve daha sonrasında da hükümet Davidin peşine düşüyor.

2018-yabancı-dizileri-legion-dizisi-maddelik-5

4- Dizinin Kurgusu Son Derece Başarılı

Dizide David Hallerin zihninde olan sesler ve yaşadığı iç çatışmalar son derece akıcı bir şekilde anlatılmış ve dizi soluksuz izleniyor. Mutant olduğunu anlayan Daidin hastaneden kaçması ile birlikte olaylar artık kontrol edilemiyor. Artık Davidin yapması gereken ise bu özel gücünü kontrol altına almayı başarmaktır.

2018-yabancı-dizileri-legion-dizisi-maddelik-4

5- Dizi Psikolojik Gerilim Konusunu Çok Başarılı İşliyor

Dizi de David bugünü yaşarken geçmiş ile de hesaplaşmalar yaşıyor ve bu da izleyicinin dikkatini çekmeyi başarıyor. Davidin tanıştığı kız arkadaşı da kendisi gibi bir mutant ve onunda başkası ile ten temasına girdiğinde onun bedenine geçiyor bu nedenle de hiç kimse ile ten temasına girmek istemektedir.

2018-yabancı-dizileri-legion-dizisi-maddelik-1

6- Dizide Bilim Kurgu ve Psikolojik Gerilim Son Derece Uyumlu Bir şekilde İşlenmiş

Dizide şizofreni hastası olduğunu sanan bir kişinin daha sonraları bir mutant olduğunu anlaması ile dizi insana her anında ayrı bir heyecan sunuyor. Dizide arkadaşlığın, aşkın da olması ile dramada eklenmiş ve dizi her insanın izlemek için neden bulacağı bir yapım olmuş.

2018-yabancı-dizileri-legion-dizisi-maddelik-0

Legion Dizisini Neden İzlemelisiniz?

İzleyici ile buluştuğu günden bu yana reyting oranlarında hiç düşme olmayan Legion dizisi X-Man karakterlerini seven izleyicilerin yıllardır beklediği kalitede muhteşem bir kurguya sahip dizidir. X-Man hayranı olmayan kişilerinde izlemekten zevk aldığı dizi her bölümü ile izleyiciye heyecan ve gerilim dolu anlar yaşatmasının yanında ayrıca yeni bölümün de merakla beklenmesini sağlamaktadır.

 

 Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.