Yabancı Dizi İnceleme : Outlander Dizisini İzlemek İçin 6 Neden

Outlander dizisi, fantastik kurgusu ve yaşanan aşklar ve gizem dolu olaylar, atmosferi, müzikleri ve oyuncuların başarılı performansları ile mutlaka izlenmesi gereken bir dizi olarak öne çıkmaktadır.Outlander dizisi oldukça başarılı bir yapım olarak izleyicileri ile 2014 yılında buluştu ve aldığı yüksek reyting oranları ile de başarılı ve adından söz ettiren yapımlar arasında yerini aldı. Diana Gabaldon tarafında yazılan bir seri kitaptan uyarlanmıştır bu dizi ve kitapların başarısını katlamıştır. Aldığı ödüller ile de başarısını taçlandırmıştır. Bu diziyi neden izlemelisiniz sorusunu sizler için sorduk ve bulduğumuz cevapları da sizlerle paylaştık.

yabanci-dizi-inceleme-outlander-1

1- Dizinin Senaryosunun Özgün Olması

İki farklı zamanda iki farklı aşkın destansı bir diller anlatıldığı Outlander fantastik bir dizi ve izleyicilerin her bölümünü merakla takip ettiğiniz bir dizi olarak yayınlanmaktadır. 1945 yılında başlayan dizi daha sonra yaşanan gelişmeler ile izleyicinin bir anda kendisini 1743 yılında devam etmeye başlıyor.

yabanci-dizi-inceleme-outlander-2

2- Dizinin Atmosferi Çok Etkileyici Olması

Dizi tarihi mekanlarda geçmesinin ve pek çok ülkede çekiliyor olmasının etkisi ile izleyicilere büyülü bir atmosfer sunuyor ve mekanlar özene seçilmiş oldukları için dizinin başarısına başarı katıyor. Oyuncuların kostümleri de oldukça başarılı şekilde seçilmiş ve diziye ayrı bir hava katmakta.

yabanci-dizi-inceleme-outlander-3

3- Dizinin Kurgusu Sürükleyici

Dizide zaman geçişleri olmakta ve iki farklı dönemde yaşanmakta olmasına rağmen bu iki tarih arasında geçişler çok doğru bir kurgu ile yapılmaktadır. Beklenmedik bir şekilde 1743 yılına giden Hemşire  Claire Beauchamp Randall geldiği yıla geri dönmek için inanılmaz bir mücadele vermeye başlıyor. Bu mücadelede ona yardım eden kişi kocasına birebir benzeyen Jonathan olmaktadır.

yabanci-dizi-inceleme-outlander-444

4- Dizi Esrarengiz Bir Biçimde İzleyiciyi Etkisi Altına Alıyor

Dizide yaşanan olay döngüsünün kurgusu çok güzel yapılmış ve daha ilk andan izleyici karakterlerin etkisine giriyor ve oyuncuların başarısı ile de yeni sezonlarda da izleyici ile buluşmaya devam ediyor. İskoçların hayatı ve onların tarihi mekanlarında takipçilerinin bu ülkenin büyülü havasını solumasını sağlamaktadır.

yabanci-dizi-inceleme-outlander-6

5- Dizinin Müziklerinin Çok Güzel Olması

Dizide jenerik müziğinin ve arka fonda duyulan müziklerin dizi ile uyumu tam ve bu sayede de dizi izleyiciyi çok fazla etkilemektedir. Zaten dizinin müzikleri Emmy ödüllü BearMcCreary tarafından yapıldığı için beğenilmemesi pek düşünülemezdi.

yabanci-dizi-inceleme-outlander-8

6- Dizinin Oyuncularının Başarılı Performansı

Dizide yıldızlaşan oyuncular ana karakterler olsa da yan karakterlerin de başarısı göz arkası edilemez. Oyuncular ise Sam Heugman (JamieFraser), CaitrionaBalfe (ClarieFraser), TobiasMeMenzies ( JonathanRandall, Frank Randall), GrahamMcTavish (DougalMacKenzie), DuncanLacroix(MurtaghFraser).

yabanci-dizi-inceleme-outlander

Outlander Dizisini Neden İzlemelisiniz?

Outlander fantastik kurgusu ve yaşanan aşklar ve gizem dolu olaylar ile mutlaka izlenmesi gereken bir dizi olarak değerlendirilmektedir. Atmosferi, müzikleri ve oyuncuların başarısı ile izlenmesi gereken bir dizi. Uyarlandığı kitap bir seri halinde olduğu için dizinin yeni sezonlarının da merakla beklendiğini belirtmek gerekmektedir.

 Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.