Yabancı Dizi : Into the Badlands İzlemek İçin 5 Neden


Into the Badlands İlk bölümü 15 Kasım 2015 tarihinde yayınlanan bir AMC dizisi bu yapım şirketinin yaptığı diğer kaos ve aksiyon dizilerini tutması ile yeni bir dizi olarak izleyicilere sunuldu ve tam not alması ile de ikinci sezonu da çekildi. Dizinin izleyiciler tarafından beğenilmesini sağlayan şeylerden birisi aksiyon, macera, drama ve wuksia içeren etkileyici konusu olmaktadır. Muhteşem dövüş sahneleri ile nefes kesici bir dizi izlemek isteyenlerin kaçırmaması gereken bir dizi. Yabancı dizileri izlemekten hoşlanan kişiler için bu diziyi neden izlemeleri gerektiğini araştırdık.

2018-en-iyi-diziler-into-the-badlands-inceleme-1

1- Dizinin Kamera Arkasında ve Önünde Bulunan Kişilerin Mükemmel Uyumu

Dizinin yapımcıları AlfredGough ve MillesMillar yönetmen olarak David Dopkin ve GuyFerland ile anlaşmakla çok doğru bir karar vermişler. Dizinin oyuncu kadrosu da oldukça kuvvetli DaielWu (Suny), EmilyBeecham ( TheWidow), Aramis Knight ( M.K.), OrlaBrady (Lydia), Sarah Bolger (Jade) karakterlerine can verirken etkileyici bir performans sergilemektedirler.

2018-en-iyi-diziler-into-the-badlands-inceleme-2

2-Dizi İlk Andan İtibaren İzleyiciyi İçine Çekiyor

Into the Badlands dizisi western ve Uzak doğuyu bir arada izleyiciye yaşatan özel bir mekanda geçiyor. Dizinin hangi zaman diliminde geçtiğinin bilinmiyor olması da merak uyandırıyor Karanlık ve korkunun hüküm sürdüğü uzun bir dönem bitmiş ve 7 erkek 1 kadından oluşan bir grupta yeni dönemde varlıklarını sürdürmeye çalışırken bu döneme yön veren kişiler olmak istemektedirler.

2018-en-iyi-diziler-into-the-badlands-inceleme-4

3- Dizinin Sürükleyici Senaryosunun Olması

Dizide oluşan yeni düzende Baronlar gücü ellerinde tutmakta ve onlara inanarak himayesine giren kişilere köle muamelesi yapmaktadırlar. Oluşturdukları Kırpıcı adındaki ordu ise bu düzene başkaldıran kişileri yok etmektedir. Dizide Baron Quinn ve onun kırpıcısı olan Sunny arasında ki tehlikeli ilişki ana konuyu oluşturmaktadır.

2018-en-iyi-diziler-into-the-badlands-inceleme-3

4- Dizinin Muhteşem Dövüş Sahnelerinin Olması

Dizide kırpıcılar ve onlara karşı gelenler arasında yaşanan mücadelede ateşli silahlar kullanılmamakta bunun yerine Uzakdoğu dövüşlerinde gördüğümüz yıldız, kılıç ve balta gibi savaş aletleri ile oldukça kanlı sahneleri Into the Badlands dizisinde izlemeniz mümkün olmakta. Dövüş sanatları arasından da Kung fu öne çıkmakta ve kameralarda muhteşem dövüş sahneleri çekmektedir

2018-en-iyi-diziler-into-the-badlands-inceleme-5

5-Dizinin Oyuncularının Estetik Kostümleri ve Etkileyici Atmosferi

Dizinin geçtiği dönem bilinmemekte olmasına rağmen 1940’ların arabalarının yanında oyuncuların da Viktoryan dönemine ait kostümleri oldukça ilgi çekici.

2018-en-iyi-diziler-into-the-badlands-inceleme-6

Into the Badlands Dizisini Neden İzlemelisiniz?

Bu dizi maço karakterleri barındırmasının yanında Dul karakteri ve onun etrafında toplanan kadınların Sunny ve diğer kırpıcılara karşı verdiği mücadele izlenmeye değer ve kadınlarında erkekler gibi savaşabildiğini göstermektedir. Dizinin yüksek reyting oraları ile ikinci sezonunda çekileceği ortadadır. Jenerik müziği Linkin Park vokalisti Mike Shinodo tarafından yapılmış ve tam dizinin konusuna uygun olarak izleyiciyi etkilemeyi başarıyor

 

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
1
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
1
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
3
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.