Yabancı Diziler : Netflix Dizileri: 25 Efsane Netflix Dizi Tavsiyesi


Yabancı Diziler : Netflix Dizileri: 25 Efsane Netflix Dizi Tavsiyesi

Ulusal kanallarda yayınlanan diziler artık sizi sıktı ve yabancı diziler ne kadar başarılı olduğu hakkında yapılan yorumları okuyor ama hangi dizileri izleyeceğinize karar veremiyorsanız merak etmeyin. Netflix dizileri gerçekten kaliteli. Sizler için izlenmesi gereken en iyi dizileri burada tanıtmaya çalıştık.

2018-en-iyi-diziler-black-mirror-inceleme-maddelik-3

1- Black Mirror

Netflix dizilerinden, bilim kurgu ve korkunun bir arada işlendiği bir dizi olan Black Mirror insanlara bugünün teknolojisinin ilerlemesi ile yaşanabilecek olayları göstermektedir. Dizi çok başarılı bir yapım olması ilginç kurgusu ve her bölümünün bir film tadında ayrı bir konu olarak sunulması ile izleyiciye keyif dolu bir zaman yaşatmaktadır.

Netflix Dizileri-13-reason-why

2- 13 Reason Why

Gençlik dizileri ilginizi çekiyorsa soluksuz izleyeceğiniz bir dizi. 13 Reason Why Türkçeye ölmek için 13 neden olarak çevirebiliriz dizinin ismini. Son derece başarılı bir yapım olan 13 Reason Why da bir genç kızın intiharının ardındaki nedenlerin bıraktığı notlar ile çözülmesi konu alınmaktadır. Gerilimin dozunun iyi ayarlandığı bu dizi oldukça ilgi çekici ve reytinglerde üst sıralarda yer almaktadır.

Netflix Dizileri-13-house-of-cards

3- House of Cards

Kevin Spacey’in başrolünde oynadığı bu dizi izleyiciler Beyaz Sarayın içinde dönen entrikaları ve haksızlığa uğradığını düşünen bir politikacının intikam almak için neler yapabileceğini göstermektedir. House of Cards 5 sezondur yayın hayatına devam etmekte olan dizi politik dramayı izleyiciye akıcı bir kurgu ile sunmaktadır. Altın Küre ödüllü bir dizi olarak listenizde yer alması gereken bir dizidir.

Netflix Dizileri-ozark

4- Ozark

Ozark dizisi insanların hayatının dışardan görüldüğü gibi olmadığını her insanın kendine ait sırları olduğunu gösteren etkileyici bir dizi. Son derece düzenli bir hayatı olan bir ailenin aslında ailenin babasının kara para aklama işinde olduğunun ortaya çıkması ile alt üst olmakta ve onların yaşadıkları şehri terk ederek Ozark adında küçük bir kasabaya yerleşmelerine neden olmaktadır. Bu kasabada da onları sıradan bir hayat beklemez.

Netflix Dizileri-the-defenders

5- The Defenders

Netflix dizilerinden, aksiyon macera dizilerinden hoşlanan kişilerin ilgi ile izleyeceği bir dizi The Defenders. Bu dizide Jessica Jones, Dare Devil, Luke Cage ve Iron Fist yakın arkadaş olmasalar da ortak düşman karşısında bir araya gelmekte ve New York şehrini kurtarmak için büyük bir mücadeleye girişmektedirler. Dizi yakaladığı başarı ile adından çok söz edilen bir yapımdır.

Netflix Dizileri-orange-is-the-new-black

6- Orange is the New Black

Şimdiye kadar yapılmış ve hapishanede geçen diziler arasında en başarılısı olarak Orange is the New Black yer almaktadır. Bu diziyi diğerlerinden farklı kılan özelliklerinden birisi hapishanenin kadınlar bölümünde geçiyor olması. Yaptığı bir  hata yüzünden e birkaç yıl için hapishaneye girmek zorunda kalan Piper Chapmanın burada ki düzene ve sıra dışı arkadaşlarına alışmaya çalışması ve onlar ile ilişkilerinin yanında dışarda bıraktığı nişanlısı ile arasından yaşanalar da diziye ilginçlik katan konular olmaktadır.

Netflix Dizileri-dare-devil

7- Marvel’s Dare devil

Marvel karakterlerini ve dizilerini sevenlerin ilgiyle izlediği Marvel’s Daredevil oldukça başarılı bir yapımdır. Daredevil gündüzleri avukat geceleri ise bir kahraman olarak kötülerin karşısına çıkmaktadır. Gözleri görmeyen ama diğer duyu organları fazlasıyla gelişmiş olan Daredevil ile keyifli maceralar yaşamak izleyicilerin hoşuna gitmektedir.

Netflix Dizileri-mindhunter

8- Mindhunter

Suç, polisiye dizileri arasında ilginç konusu ile öne çıkan Mindhunter iki FBI ajanının suçlular ile empati kurma ve onların bu suçları neden işlediklerine dair yaptıkları araştırmalar ile izleyiciye değişik bir bakış açısı sunmaktadır. Bu ajanların amacı suçu önlemek için sıra dışı bir yol bulmak sizce başarılı olabilecekler mi diziyi izlemeden bu sorunun cevaplanması imkansız.

netflix dizileri-narcos

9- Narcos

Dünyanın en ünlü uyuşturucu kaçakçıları arasında yer alan Pablo Escobar hakkında şimdiye kadar yapılmış en başarılı yapımlar arasında yer alıyor bu dizi. Dizide Pablo Escobar ve onu yakalamaya çalışan biri Amerikalı diğeri Kolombiyalı iki ajanın verdikleri mücadele yer almaktadır.

netflix dizileri-Marvel’s Jessica Jones

10- Marvel’s Jessica Jones

Marvel karakterlerinden biri olan Jessica Jones bu dizide insanlara farklı bir hikaye sunmaktadır. Bu dizide Hell’s Kitchenden düşmanının artık daha fazla zarar vermemesi için büyük bir mücadele vermekte ve bu arada geçmişte yaşadığı travmatik olayların hala etkisini de üzerinde taşımaktadır.

Netflix Dizileri-Luke-Cage

11- Luke Cage

Luke Cage üzerinde yapılan deneyler ile kurşun geçirmez bir kahraman haline gelmiş bir Marvel kahramanı olarak bu dizinin ana karakteri olarak karşımıza çıkıyor. Luke her ne kadar Harlem de sakin bir hayat yaşamak için çaba gösterse de bu pek mümkün olmayacak gibi görünmektedir.

Netflix Dizileri-stranger-things

12- Stranger Things

İngiliz yapımı bu dizide küçük bir çocuk evine dönerken kaybolur ve daha sonra yaşadığı küçük kasaba da gizem dolu olaylar meydana gelmeye başlar. Bilim kurgunun gizemle uyumunun çok güzel olduğu bu dizi izleyicilerine heyecan ve gerilim dolu dakikalar yaşatıyor. Annesinin onu aramaktan vazgeçmeyişi ve ortaya çıkan küçük kızın sırları dizinin her bölümlerinin merakla beklenmesini sağlıyor.

netflix dizileri grace and frankie

13- Graceand Frankie

Yakın iki arkadaş olan kadının güzel ve mutlu hayatlarının bir gece çıktıkları yemekte kocalarının arasında aşk olduğunu öğrenmeleri ile birlikte olayların başladığı bir dizi ve gerçekten özgün bir senaryoya sahip olması ile de çok beğenilen diziler arasında yerini almıştır.

netflix dizileri f is for family

14- F is for Family

Animasyonları büyüklere de sevdiren ve Simpsonslar gibi bir aile dizisi olarak yapılan bir yapımdır F is forFamily . 3 çocuklu bir ailenin hayatına eşlik etmekten memnun olacak ve onlarla birlikte maceralar yaşamaktan keyif alacaksınız.

Netflix Dizileri-the-oa

15 – The OA

Bir kadın 7 yıl boyunca kayıp kaldıktan sonra aniden ortaya çıkarsa ve üstelik kör olan gözleri artık görüyorsa bu biraz garip olur değil mi? The OA dizisinde bundan daha fazlası var ve gizem, fantastik, bilim kurgu temalarının çok güzel işlendiği bu dizi özgün senaryosu ile dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Bulunduğunda artık farklı bir kişidir bu kadın ve isminin de OA olduğunu söylemektedir.

Unbreakable-Kimmy-Schmidt netflix dizileri

16- Unbreakable Kimmy Schmidt

Bir tarikatın üyesi olan kadının artık kendine yeni bir hayat kurmak istemesi ile birlikte tarikattan kaçması ile birlikte olaylar başlıyor. Komedi alanında başarılı bir yapım olan Unbreakable Kimmy Schmidt izleyiciler tarafından çok beğenilmiştir.

Netflix Dizileri-bo-jack-horseman

17- Bo Jack Horseman

Netflixin animasyon yapımlarından birisi olan BoJack Horseman 90’larda çok ünlü olmasına rağmen artık unutulmuş bir zattır ve artık huysuz çekilmez bir karakter olmuştur. Bu eğlenceli komedi dizisi izleyicilerine keyifli zamanlar yaşatmaktadır.  Eski sevgilisi ve ona yardım etmek isteyen kahramanın kedi olması da diziyi ilginç kılmaktadır.

master-of-none-dizi-konusu

18- Master of None

New York da geçen bu dizi komedi dalında yapılmış en başarılı dizilerden birisi olarak kabul edilmiş ve ödüller almıştır. Bir Hintli olan Dev’in hayatının ve onun karmaşık ilişkilerinin konu alındığı dizi oldukça eğlendirici olmasının yanında sürükleyici temposu ile de izlenmesi gereken diziler arasında yerini almaktadır.

bloodline-netflix-dizileri

19- Bloodline

Bir kasabada otelleri olan Rayburn ailesinin sıradan olan hayatları bir gün dışlanmış olan aile üyesi olan Danny’nin dönmesi ile istenmeyen olayların olduğu bir hal almaktadır. Aile draması izlemeye hazırlanan kişilerin bol gizem dolu bir hikaye ile karşılaşacaklarını bilmelerinde fayda var.

netflix dizileri sense 8

20- Sense 8

8 farklı kişi ve dünyanın farklı yerlerinde yaşıyorlar peki bu kişilerin ruhları birleşirse ne olur. Bu özgün fikir muhteşem sürükleyici bir bilim kurgu dizisine dönüşmüş. Bunları bir araya getiren ise bir kadının ölümü izlediğinizde sizi içine çekecek bir dizi Sense8. Heyecan dolu maceranın ortasında yer almayı kim istemez ki?

The-Get-Down-netflix-dizileri

21- The Get Down

Gençlik dizileri arasında öne çıkan bu dizide müzik de oldukça etkileyici olarak kullanılmış. Dizinin konusu 1970 yıllarında geçiyor. Latinlerin ve siyahilerin yaşadığı suçun kol gezdiği bir mahallede yaşayan Ezekiel ve arkadaşları buradaki kötülüklerden etkilenmeden müzik yolculuklarına çıkmak istiyorlar.

netflix dizileri travelers

22- Travelers

“Geleceğe gitmek ya da gelecekten gelen insanlar” gibi klişe bir konuyu izlerken ben artık şaşırmam diyorsanız Travelers dizisini hiç izlememişsiniz demektir. Bu dizide gelecekten günümüze gelen bir kişi değil ekip var ve bunlar bugünlerde yapılan yanlışların geleceği mahvetmesini önlemek için büyük bir mücadele veriyorlar.

netflixin-yeni-sahane-dizisi-love

23- Love

Romantik komedi izlemeyi seviyorum diyorsanız Love dizisini listenize almalısınız. Bu dizide ikili ilişkiler komedi tadında verilmiş ve esprilerinin oldukça kaliteli olması ile de izleyicilerden tam not almaktadır.

Netflix Dizileri-the-crown

24- The Crown

Kraliçe Elizabeth’in hayatının anlatıldığı tarihi temalı diziyi izlerken yakın geçmiş ile pek çok şeyi öğrenecek ve bir kraliçenin özel hayatına şahitlik etmekten çok mutlu olacaksınız. Tarihi drama ve biyografı dalında izlenmesi gereken bir dizi.

marco-polo-netflix-dizileri

25- Marco Polo

Tarih ve maceranın bir araya geldiği kaliteli bir yapım. Dizi Marco Polonun babasının onu rahatça ticaret yapabilmek için Kubilaya rehin vermesi ile başlıyor ve izleyicilere heyecan dolu zamanlar yaşatıyor. 13. yy da geçen bu dizide Marco Polo Kubilay’ın İmparatorluğunu kurtarmaktadır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
6
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
3
Üzücü
Efsane Efsane
1
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
7
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.