Yağ Yakmanın 10 İpucu


Yağ Yakmanın 10 İpucu

Yağmak yakmak aslında zor bir iş değildir. İnsanlar sadece yapmak istediklerini kendileri tarafından yaptırılmamasına dayanamıyor ve böylece sağlık yaşamdan vazgeçip kendi bildiği gibi yaşamaya devam ediyor ve ben diyet yaptım işe yaramadı demeye başlıyor. Bu işin en önemli kısmı sabırdır. Sabretmeyen ve acı çekmeyen insan kilo vermez.

Yağ Yakmanın 10 İpucu

Ağırlık Kaldırmak

Kaslar metabolizmaya düzenleyen en önemli unsurlardan biridir. Erkekler kadınlara göre daha hızlı kilo verirler çünkü bunun sebebi erkek kas kütlesinin kadınlara oranla daha fazla olmasıdır. Kadınlar ağırlık kaldırmaktan çekinir çünkü onlar ağırlık kaldırdıkları zaman büyük kas kütlesine sahip olacaklarını sanırlar ama bu doğal yollarla imkânsız çünkü kadınların o büyük kol kaslarını yapacak seviyede hormonları yoktur. Bu sebeple kadınların hafif kilolarla çalışarak kas kütlelerini artırmaları gerekir bu sayede daha hızlı kilo verilir.

Kas ve Yağ Dengesizliği

Kaslar yağların kapladığı alanın ½ si kadar yer kaplar bu yüzden kaslar sıkıdır asla sarkmaz. Bu yüzden yağlı yiyeceklerden uzak duruyoruz.

Tartı Sorunu

Diyetiniz sırasında tartılmayın. Tartının moralinizi bozmasına izin vermeyin…

Kahvaltının Önemi

Güne asla kahvaltı yapmadan başlamayın çünkü uyurken metabolizmamız yavaşlar bu yüzden yağ yakımı minimum düzey düşer. Kahvaltı yaparak bu metabolizmayı yükseğe çekerek yağ yakımını tetikler.

Düzenli Atıştırmalar

Gün aralarında asla aç kalmayın kendinizi aç hissediniz an atıştırmalık yiyecekler tüketin. Örneğin ceviz, kuru kayısı, yoğurt vs. gibi yiyecekleri tüketiniz, bu sayede metabolizma hızınız düşmeyecektir.

Kalori Kontrolü

Kalorilerinizi kontrol altında tutunuz. Günlük yediğiniz besinlerin kalorilerini not edin ve kendinizi bir kalori sınırı koyun bu sınırı gittikçe düşürün.

Diyetten Kaçmayın

Araştırmalara göre diyeti bırakan bireylerin büyük çoğunluğu diyetten sırasında yaktığı kilodan daha fazla kilo aldığı kanıtlanmıştır. Bunun sebebi metabolizma ve kas sisteminin dengesinin bozulmuştur.

Yağlı Besinlerden Uzak Durun

Aldığınız besinlerin arkasında bulunan 100 gr yağ indekslerine muhakkak bakınız; sizin için en ideal yağ değeri 5,12 gr arasıdır. Bu yağ oranlarındaki besinleri tüketmek size yağ yakımında yardımcı olacaktır.

Yürüyüş ve Egzersiz

Günlük ortalama en az 40 dakika orta tempo ile yürüyünüz ve günde en az 4 setten 40 mekik çekiniz. Bu kaslarınızı daha da güçlendirecek aynı zamanlardan sizi yağlarınızdan kurtaracaktır.

Su Tüketimi

Uzmanların görüşüne göre günde en az 2 litre su tüketilmesi gerektiği bildirilse de her metabolizma ve hava sıcaklıkları her bölgede değişkenlik gösterdiği için su tüketimi ihtiyaca cevap verecek türde olmalıdır.

 

7 Günde 10 Kilo Verdiren Püf Noktalar adlı yazımızı da buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
1
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
3
Efsane
Komik Komik
1
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
4
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
1
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
4
Sevdim

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.