Yeni Ehliyet Sürücü Belgesi Randevu Nasıl Alınır?


Yeni Ehliyet Sürücü Belgesi Randevu Nasıl Alınır?

Sürücü belgesine nasıl başvuru yapılır? Başvuru ne kadar sürer? Sürücü belgesi için ücret ödenecek mi? Sürücü belgesi kaç gün sonra teslim edilir? Sürücü belgesi kaybedildiğinde yapılması gerekenler nedir? Ehliyet belgesi için gerekli evraklar nelerdir?

Sürücü Belgesini İlk Defa Alanlar İçin

  1. Sürücü belgesi için gerekli dosya
  2. Nüfus cüzdanı, avukatlık kimliği ya da pasaport
  3. Motorlu taşıt sürücü sertifikası
  4. Fotoğraflı olacak şekilde sürücü sağlık raporu
  5. Sürücü belgesi ile ilgili harç, hizmet bedelinin anlaşmalı bankalara ya da vergi dairelerine yatırdığınızı gösteren bir makbuz
  6. Arka fonu beyaz olacak şekilde 5×6 ebatında 2 adet biometrik vesikalık fotoğraf
  7. Kan grubunuzu belirtecek belge ya da yazılı bir beyan

Yukarıda sayılan belgeleri bir araya topladıktan sonra randevu sisteminden başvuru gerçekleştirilir. Bunun yanında herhangi bir trafik tescil kuruluşundan da işlemlerinizi halledebilirsiniz. Randevu giriş işlemlerini yapabilmek için bir adet e- postaya ihtiyacınız olacak. Ayrıca başvuru için size verilen formda istenilen bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekli. Aksi halde başvuru iptal edilebilir.

Başvuru işlemi yaklaşık olarak 10 dakika içerisinde gerçekleşir. Başvuruda alınan bilgiler ise elektronik ortamda 1 dakika içerisinde gerekli merkezlere iletilmektedir.

Sürücü belgesini nasıl alırım? Başvuru yaptığınız sırada sizden alınan adres önemlidir. Sizin için gerekli düzenlenmiş belgeler o adrese gönderilecektir.

Sürücü belgesi teslim alınırken herhangi bir ücret talep edilir mi? Teslim alacağınız ürün PTT aracılığıyla adresinize kadar gönderildiğinde herhangi bir ücret talep edilmez.

Sürücü belgesi için yapılan başvuru sonrasında kaç gün içinde teslim edilir? Başvuru yapıldıktan sonra gerekli evrakların tamlığı söz konusu ise başvuru kabul edilir. Bundan sonraki aşamada belgeler düzenlenmeye başlar ve size asıl sürücü belgeniz 15 gün gibi bir sürede teslim edilir.

Sürücü belgesi kaybolduğunda ne yapılmalı? Sürücü belgesi kaybedildiğinde, başkaları tarafından kullanımı mümkün olmaması adına hemen bir emniyet ya da trafik şube müdürlüğüne giderek yazılı beyan vermeniz gerekmektedir. Bunun dışında herhangi bir kayıp ilanı vermeniz gerekmez. Ayrıca bu sürede sürücü belgesinin vakıf payını ödeyerek yenisini çıkartabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.